Szúnyogírtó tipp

Csak természetesen!
Citromos eukaliptuszolaj
Természetes illóolaj, ami köztudottan elriasztja a szúnyogokat.
Citrusfélék
A szúnyogok ettől távol maradnak. Próbáld ki!
Amire szükséged lesz:



2 befőttesüveg
10 csepp citromos eukaliptusz illóolaj
10 csepp citronella illóolaj
1 felszeletelt citrom
1 felszeletelt lime
4 ág rozmaring
2 úszógyertya
A két üvegbe tedd bele a citrom és a lime szeleteket, vegyesen, majd mind a két üvegbe tegyél 2 rozmaringágat. Töltsd fel vízzel úgy, hogy a 3/4-ét ellepje a víz. 
Az egyikbe cseppents bele a 10 csepp citromos eukaliptuszolajat, a másikba a 10 csepp citronella illóolajat. Az illóolajakat ne keverd össze! Mindkét üveg tetejére tegyél egy-egy úszógyertyát, majd  gyújtsd meg a gyertyákat. 


A mély szegénység "hasznos"

A szegénység hasznáról rendezett kedden konferenciát a Magyar Tudományos Akadémia Társadalomtudományi Kutatóközpontja. Az előadásokból kiderült, hogy bár a szegénység politikai rendszertől függetlenül rossz, felszámolandó állapotként jelenik meg a közbeszédben, morbid módon mégis változatos csoportoknak fűződik valamilyen érdeke hozzá, hogy a társadalom legalsó szintje ne törjön ki helyzetéből.
A szegények “pozitív funkcióiról” szóló elmélet alapjait Herbert Gans szociológus rakta le 1972-es könyvében, amelyben szegénységcsökkentő programok egyéb hatásait elemezte, és kimutatta, milyen hasznai vannak a szegénység létének a nem szegény rétegek számára. Téziseinek egy része jól alkalmazható a mai magyar helyzetre is.
Husz Ildikó, az MTA TK tudományos főmunkatársa, és egyben egy unió által támogatott gyerekesély-kutatási program vezetője a helyi szintű gyermekszegénységi projektek kapcsán elmondta: általános jellemző, hogy
a programok foglalkoztatási célja felülírja a szegénységcsökkentési célt.
Vagyis némileg kisarkítva, a leghátrányosabb helyzetű (LHH) térségekben a szegények léte arra jó, hogy az ő istápolásuk ürügyén (nem elfelejtve persze, hogy egyes programok képesek részsikereket elérni) a helyi középosztály foglalkoztatási helyzetét átmenetileg javítsák az önkormányzatok.
Ez a dilemma egyébként a jóléti állammal kapcsolatos általános elméleti keretben is ismert jelenség (miért lenne érdekelt a rászorulók létéből élő szociális apparátus a rászorultság végleges megszüntetésében?), de lokális programokon keresztül sokkal tisztábban kimutatható a működése.
Husz Ildikó előadásából kiderült, a 2010 és 2015 között 23 LHH-kistérségben zajló gyermekszegénységi program (GYEP) kapcsán tapasztalta, hogy az infrastruktúrafejlesztésre lehívható pénzekhez szokott polgármesterek milyen kevés érdeklődést mutattak eleinte a “cigányprogramokként” elkönyvelt szegénység elleni pályázatok iránt.
Az elutasító hozzáállás akkor változott meg, amikor ráéreztek a projektfoglalkoztatás ízére, vagyis hogy a szegénység enyhítését célzó programokban munkát lehet adni az alsó középosztály tagjainak, így ideiglenesen legalábbis megállítani a dolgozó rétegek elvándorlását a kistelepülésekről.
A helyi hatalmi elit szempontjából az sem utolsó szempont, hogy – amint az az országos politikában is látszik –
a pályázati pénzek kiválóan felhasználhatók klientúraépítésre,
nincs ez másként a humán erőforrásra irányuló támogatásokkal sem (ezeknek inkább a mennyisége korlátosabb, Husz Ildikó előadásából kiderült, hogy az LHH-térségekben az uniós pénzek mindössze 8 százaléka ment erre a célra, a többit infrastruktúra-fejlesztésre fordították).
Az egész vége programban gondolkozás helyett projektben gondolkozás jellemző, és a projekt kifutásával legtöbbször az átmeneti eredményeknek is annyi: a humán szolgáltatások kötelező elemeit az előírt ideig fenntartja az önkormányzat, de fejlesztésébe nem ruház be, nem von be önkénteseket, maximum új támogatásért lobbizik.
A programok elferdülésével kapcsolatban a hátrányos helyzetű kistérségekben az is általános legitimációs olvasat, hogy “itt mindannyian szegények vagyunk”. Ez persze abból a szempontból nem is vonható kétségbe, hogy ezeken a településeken a helyi középosztály foglalkoztatási helyzete is jóval ingatagabb, életszínvonala alacsonyabb, lecsúszási kockázata pedig magasabb, mint a nagyvárosi középosztályé. Vagyis hiába nem rájuk célozzák eredetileg a programokat, a kényszerhelyzetből adódóan elfogadhatóvá válik, ha mégis ebbe az irányba megy el.
Mindennek alapján az a következtetés adódik, hogy aligha lehetséges hosszú távon hatékony, projektalapú szegénységpolitikát folytatni olyan térségekben, ahol maguk a folyamat résztvevői is a megmaradás határán egyensúlyoznak, a döntéshozók pedig ezzel összefüggésben racionális politikai okokból nem motiváltak a szegények felemelésére. Az ilyen programokban legtöbbször sokkal inkább a szegénység funkciója, haszna más rétegek számára válik tapinthatóvá ahelyett, hogy felsejlenének a szegénységből kivezető utak. – írja az Index.
forrás: index.hu

Kezdhetnek aggódni a panelben lakók

Orbán Viktor Hódmezővásárhelyen közölte, hogy visszabontanák a tízemeletes panelházak legfelsőbb szintjét. Ha a helyiek rábólintanak, Hódmezővásárhely lehet az első település, ahol kipróbálják a módszert.
A kormányfő szerint élhetőbbek lennének a lakótelepek, ha a tízemeletes monstrumok felső szintjét eltörölnék. A módszer nem ismeretlen, de kevés helyen éltek vele – például Angliában, ahol kétszintesekké radíroztak le nyolcemeletes házakat.
Az országban 800 ezer panellakás épült az előző rendszerben, ezért elképesztő mértékű munkálatokról lenne szó. A HVG idézi Eltér Istvánt, a Magyar Építészkamara alelnökét, aki szerint az ott élők beleegyezése még kevés, az államnak átmeneti vagy állandó lakást kell biztosítania, ami egy állami bérlakásprogram kezdete is lehetne. Eltér szerint ugyanakkor maga a bontás nem kockázatos, sőt még biztonságosabb is, mint az építés.
forrás:hirhatar.com

“Eszem ágában sincs hazajönni” – üzent Orbánnak egy kivándorló

Klára 33 évesen sikeresen megszerezte az angol felsőfok mellé a második, német nyelvű középfokú nyelvvizsgát is, amihez az “érzelmi motivációt” Orbán Viktor biztosította számára. Legalábbis ezt állítja.
A Németországban élő nő leszögezi, esze

Utolsó figyelmeztetés Amerikának: Tessék tárgyalni Orbánnal, most azonnal!

Utójjára figyelmeztessük az Egybesült Államokat! Szálljatok le a CEU-ról! Az a mi egyetemünk, úgy tesszük tönkre, ahogy mi akarjuk. Ne üssétek bele az orrotokat a mi belső ügyeinkbe. Mi sem mondjuk meg nektek, hogy milyen kaja legyen a Harvard büféjében.