A nagy gyógyszergyárak saját fejlesztésekkel kísérleteznek. Vannak akik jól bevált technológiákban látják a megoldást, mások futurisztikus módszerekkel próbálkoznak. Egy biztos, hogy mindegyikre legalább egy évet kell várni, míg alkalmazható lesz.
A Gilead Sciences amerikai gyógyszergyártó cég készítményének tesztelése a harmadik fázisban jár. A remdesivir nevű hatóanyagot korábban ebola kezelésére fejlesztették, de nem bizonyult hatékonynak a betegség elleni küzdelemben. Az intravénásan beadott kezelést egy amerikai koronavírusos betegnél már alkalmazták és hamarosan nagy tesztelések kezdődnek Ázsiában. Kisebb kísérletek már most folyamatban vannak Kínában és az Egyesült Államokban. Múlt hónapban a Gilead azt közölte, hogy mintegy 1000, koronavírussal diagnosztizált páciensen kezdik el tesztelni, hogy a több dózisban beadott remdesivir le tudja-e győzni a fertőzést. Az elsődleges cél, hogy levigyék a lázat és hogy két héten belül kikerülhessenek a páciensek a kórházból.
A Moderna Therapeutics védőoltást fejleszt, gyógyszeripari rekordot állított fel azzal, hogy a koronavírus szekvenálását követően mindössze 42 nappal már előállt egy vakcina-jelölttel. A vállalat a nemzeti egészségügyi intézménnyel dolgozik együtt, egészséges önkénteseket toboroznak, akiken a jövő hónapban megkezdik az mRNA-1273 nevű anyag tesztelését. Ha biztonságosnak bizonyul, akkor több száz főt vonnak be a további kutatásokba annak kiderítésére, hogy az oltás megvéd-e a fertőzéstől. A vállalat készítménye egy „hírvivő" RNS (mRNS) szintetikus szál, ami úgy működik, hogy a test sejtjeit antitestek előállítására készteti. A 2010-ben alapított vállalat egyelőre arra vár, hogy az amerikai élelmiszeripari és gyógyszeripari hivatal engedélyezze az mRNS-alapú készítményeit.Ha érdekel az alábbi linken olvasd tovább.